Dječji vrtić Sisak Novi domaćin 1. Međunarodnog Svjetskog festivala djece u Hrvatskoj

Nastavlja se izvrsna suradnja Dječjeg vrtića Sisak Novi i Turske agencije za suradnju i koordinaciju – TIKA koja je urodila novom manifestacijom. Prekrasan sunčan dan iskoristila su djeca dječjih vrtića iz Vrbovca, Lekenika, Oroslavja i Siska za druženje, igru i zabavu. U prigodnom programu sudjelovala su sva djeca s koreografijama, recitacijama, pjesmom i plesom. Svečani program otvorili su gospodin Haşim Koç koordinator – ataše TIKA-e i gospođa Ljubica Ivšić ravnateljica DV Sisak Novi. Svečanost je završila prigodnim darivanjem i uručivanjem poklona TIKA-e. Sva djeca sudionici festivala kući se vraćaju s poklončićima koji su pripremljeni i za njihove male prijatelje u vrtićima. Festivalu su se odazvali načelnici općina Lekenik i Oroslavje, gradonačelnica Siska Kristina Ikić Baniček i njezin zamjenik Ivica Rendulić.