Trenutno pregledavate Djeca djeci u Dječjem tjednu 2023.

Djeca djeci u Dječjem tjednu 2023.

Moja prava ali i odgovornosti su?
Na ova pitanja, uz mnoštvo aktivnosti na ovu temu, pokušali su odgovoriti djeca i odgojiteljice objekta Tratinčica.
Kako bi ovaj tjedan bio još sadržajniji, djeca skupine “Sovice” uz pomoć svojih odgojiteljica, uvježbala su igrokaz “Uljuđeni vuk” te ga poklonili prijateljima u vrtiću. Priča je to o vuku koji dolazi na seosko dobro misleći kako je strašan. Začudo. patka, svinja i krava nisu ga se niti malo bojali. Upozorili su ga da je to imanje za uljuđene životinje, te neka i on nauči biti kao oni. Vuk je krenuo u školu,
nakon toga u knjižnicu čitati, zatim u knjižari kupuje knjigu. U svim situacijama se ponaša uljudno, vrijedno uči, a to primjećuju i životinje na farmi te ga radosno primaju u svoj klub čitača jer je postao uljuđeni vuk. Mala publika je bila oduševljena, a kroz komunikaciju s glumcima otkrivala je na koji način i gdje sve možemo naučiti čitati, te što i tko nam je potreban za to.