Trenutno pregledavate Danas je fasnik , veseli je dan…

Danas je fasnik , veseli je dan…

Fasničko su vrijeme djeca iz skupine “Sovice” iskoristila za upoznavanje tradicijske kulture i običaja našeg naroda. Kroz likovne izričaje, crtala su, kaširala, izrezivala razne maske, krune, pokrivala za glavu… U govornim aktivnostima razgovarali su o maškaranju, čitali priče, recitirali stihove o strahu i smijehu. Uz tradicijsku glazbu stvarala pokrete, pjevali: “Tu za repu”, “Danas je fašnik”, “Umro čovjek”, igrali pokretne igre “Crna kraljica 1,2,3”, glazbene stolice i jos puno toga. Rado su se družila i s prijateljima iz drugih skupina koji su ih darivali slatkišima dok su ih obilazili s pjesmom. “Sovice” su po prvi puta sudjelovale i u velikoj fašnickoj povorci u našem gradu. Fašnika su osudili za sve naše svađe, nepoštivanje pravila, trganje igračaka, bolesti, galamu, a po tradiciji, umjesto da ga spalimo, bacili smo ga u plavi spremnik za reciklažu, tako ovim činom razvijamo svijest o očuvanju našeg okoliša. Do novih izazova!