Dan zaštite životinja: Zečići i domari izgradili kućicu za macu Kandžicu

Povodom Dana zaštite životinja koji se obilježava 4. listopada, mali ekolozi iz skupine Zečići prošetali su dvorištem vrtića Maslačak i Radost u potrazi za životinjskim stanovnicima. Često susreću vjeverice, razne vrste ptica, ribice u jezercu Parka osjetila, a posebno prijateljstvo razvili su s jednom macom. Sivo-bijela mačka kojoj su dali ime Kandžica, rado boravi pokraj ulaza u vrtić Radost, a o njoj se često pobrinu i djelatnici kuhinje dajući joj ostatke hrane. Zečići su već imali proljetos jednu akciju, kada su izradili kućicu za macu, ali pošto je bila od kartona nije dugo potrajala. Stoga su odlučili uz pomoć domara sagraditi Kandžici trajni dom – kućicu od drveta. Nova kućica odmah se svidjela Kandžici koja će sada hladne dane boraviti na sigurnom, zaštićena od kiše i vjetra.

dan-zivotinja1 dan-zivotinja2 dan-zivotinja3 dan-zivotinja4 dan-zivotinja5 dan-zivotinja6 dan-zivotinja7 dan-zivotinja8 dan-zivotinja9 dan-zivotinja10 dan-zivotinja11 dan-zivotinja12