Trenutno pregledavate „Blagdanska čarolija“ – skupina Mišići

„Blagdanska čarolija“ – skupina Mišići

Boravak s prijateljima izvan poznatog vrtićkog okruženja prigoda je da dijete spoznaje svoje mogućnosti i ograničenja u jednoj novoj situaciji s grupom vršnjaka, navikava se slijediti dogovorena  pravila ponašanja  i komunikacije. Izleti i posjeti su nezamjenjiv način obogaćivanja dječjeg iskustvenog učenja. Dijete ima mogućnost gledati, slušati, promatrati nove situacije, novu okolinu, nov način prenošenja informacija u neposrednom kontaktu i potrebno mu je dati što više poticaja i iskustava te omogućiti  djetetu slobodu izražavanja. Skupina „Mišići“ je sudjelovala u Blagdanskoj čaroliji u organizaciji ŠRC Sisak, u Ledenoj dvorani. To je za njih bilo malo iznenađenje povodom blagdana Svetog Nikole. Tamo su nas dočekali  naši treneri, koju su djecu učili klizati u sklopu Škole klizanja koju su uredno pohađali svaki ponedjeljak. Dočekala su nas i dva žapca Šrcko i Šrcka koji su veselo skakutali oko djece, pozdravljali se s njima i djecu odveli do mjesta gdje ih je očekivalo slijedeće iznenađenje. S obzirom da djecu nismo upoznali što je zapravo njihovo iznenađenje i što ih očekuje, sva prisutna djeca su bila izuzetno uzbuđena, nestrpljiva i vesela. Iznenađenje je bio Jozo Bozo, mađioničar koji je djecu oduševio svojim magičnim trikovima, zvukovima koje je proizvodio te je cijela Ledena dvorana odzvanjala dječjim smijehom i uzbuđenim pljeskom. Na kraju predstave svakom djetetu je dodijeljena diploma koja potvrđuje da je uspješno savladao/la Školu klizanja, podijeljene su im majice, te male hokejaške palice. Na dar smo dobili i CD Jozo Bozo kao i malog keramičkog hokejaša koji će nas podsjećati na te dane smijeha, veselja, radosti, padova po ledu, ponovnog ustajanja i ne odustajanja već ustrajnosti u onome što radimo. Taj naš mali izlet, dolazak tamo, boravak, kao i povratak u naš vrtić bio je organiziran tako da su ispoštovane sve epidemiološke mjere i preporuke. Vjerujemo da će skupini „Mišići“ ovaj kratki izlet i iznenađenja koja su im pripremljena ostati još dugo u sjećanju. Pripremila: Danijela Vrzan, odgojiteljica skupine “Mišići”