Trenutno pregledavate Aktivnosti u skupini “Pčelice”

Aktivnosti u skupini “Pčelice”

Nakon uspješne adaptacije djeca su opuštenija, vesela, razigrana. Kroz igru istražuju prostor, igračke i materijale. Sve su samostalniji i rado pomažu jedni drugima.

Kroz raznovrsne aktivnosti  i igru potičemo cjelokupni razvoj djeteta:

  • tjelesni i psihomotorini razvoj (prirodni oblici kretanja, razvoj fine motorike – sastavljanje/rastavljanje, zavrtanje/odvrtanje, otvaranje/zatvaranje, punjenje/pražnjenje, baratanje predmetima, slaganje…);
  • socio-emocionalni razvoj (sigurnost, zaštićenost, zadovoljavanje potreba, poticanje razvoja empatije, usvajanje kulturno-higijenskih navika, sjedenje za stolom za vrijeme obroka, samostalno jedenje i pijenje iz šalice, odlaganje posuđa na kolica nakon obroka, izuvanje i obuvanje šlapica, skidanje jednostavnih dijelova odjeće);
  • spoznajni razvoj (istraživanje okoline svim osjetilima ),
  • izražavanje i stvaranje (male scenske improvizacije, slikovnice, pjesmice, taktilne igre, pjesme s pokretom, igre s pjevanjem, brojalice, istraživanje tragova bojica, pastela).

Pripremile: Suzana Sanković i Maja Stipanec, odgojiteljice skupine “Pčelice”

Slika 5
Slika 11
Slika 10
Slika 13
Slika 14
Slika 12
3 Tzj
56
146
176
Slika 9
Slika 7
Slika 8
Slika 6
Slika 3
Slika 1
20201105 090815
5 Kmm
20201130 105637