Trenutno pregledavate Aktivnosti posvećene materinskom jeziku u vrtiću Tratinčica

Aktivnosti posvećene materinskom jeziku u vrtiću Tratinčica

Povodom Međunarodnog dana materinskoga jezika koji se obilježava 21. veljače, odgojiteljice u vrtiću Tratinčica  pripremile su brojne prigodne aktivnosti. Tako su djeca iz skupine Loptice kroz razne pjesmice upoznali različita narječja. Uz pomoć zemljopisne karte prošli su sve hrvatske regije i s odgojiteljicom Vesnom Pravdić zapjevali zagorske, slavonske, dalmatinske, podravske i posavske dječje pjesmice. Potom su pisali svoja imena na pijesku, izrezivali sličice iz novina i postavljali ih na magnetnu ploču, pisali slikopriču te slušali priču Ivane Brlić Mažuranić “Šuma striborova”. Zabavno je bilo i u skupini Jagodice. Odgojiteljice Nora Hodak i Melita Vujasić pripremili su s Jagodicama lutkarsku predstavu “Moćan i jak može biti svak”, a čitali su i slikovnicu na temu straha. Doživljaje iz predstave i slikovnice Jagodice su pretočile u crteže koje su izložili u predvorju skupine. Jagodice su sami oformili knjižnicu koja je obogaćena slikovnicama i enciklopedijama u suradnji s roditeljima, a djeca redovito posuđuju knjige u gradskoj knjižnici i donose u skupinu. Odgojiteljice su izradile plakat za roditelje na temu kompetencija cjeloživotnog učenja materinskoga jezika. Zvjezdice su dan materinskoga jezika obilježili oblikovanjem slova od tijesta, odnosno izrađivali su prvo slovo svoga imena. Također su s odgojiteljicom Anom Marijom Ovas igrali igru pogađanja te slagali pojmove sa slovima.

dan materinjeg jezika1 dan materinjeg jezika2 dan materinjeg jezika3 dan materinjeg jezika4 dan materinjeg jezika5 dan materinjeg jezika6 dan materinjeg jezika7 dan materinjeg jezika8 dan materinjeg jezika9 dan materinjeg jezika10dan materinjeg jezika11 dan materinjeg jezika12 dan materinjeg jezika13 dan materinjeg jezika14 dan materinjeg jezika15 dan materinjeg jezika16