Zvončići izveli predstavu “Ledena kućica”

Skupina Zvončići Dječjeg vrtića Sisak Novi izveli su predstavu “Ledena kućica” za svoje prijatelje u objektu Maslačak. Priča je to o zeki koji je živio u drvenoj kućici i lisici koja se nastanila u ledenoj kućici. Nakon što se lijina kućica istopila, iskoristila je priliku i preotela zekinu kućicu dok mu je pomagala bojati uskršnja jaja. Tužni zeko zaputio se u šumu tražiti pomoć od ježa, mede, vjeverice i psa. Na kraju mu je pomogao pjetlić koji je kukurikanjem istjerao liju iz zekine kućice. Zeko je potom djeci podijelio uskršnja jaja.

S malim glumcima na predstavi je radila odgajateljica Ivanka Idžaković. Kostimi su osmišljeni uz pomoć roditelja, a djeca su ih sama oslikala.

ledena kucica8 ledena kucica1 ledena kucica2 ledena kucica3 ledena kucica4 ledena kucica5 ledena kucica6 ledena kucica7