Svojim prvim koncertom zbor „Kosjenka“ Dječjeg vrtića Sisak Novi omogućio školovanje osmero afričke djece

Dječji pjevački zbor Dječjeg vrtića Sisak Novi „Kosjenka“ pjesmom je ušao u veliku obitelj UNICEF-a. Svoj prvi cijelovečernji koncert koji je bio sinoć, 12. ožujka 2015. godine u Glazbenoj školi „Fran Lhotka“, održan je u humanitarnu svrhu za školovanje siromašne djece u Burkini Faso. Koncert pod nazivom „Škole i vrtići za Afriku“ podržala je i sisačka gradonačelnica Kristina Ikić Baniček, a svojim doprinosom 400-njak posjetitelja omogućili su da se prikupi oko 2000 kuna što je dostatno za jednogodišnje školovanje osam učenika u Burkini Faso. Prepunom dvoranom Glazbene škole orili su se dječji glasovi, a svojim nastupom posjetitelje su posebno oduševila djeca romske populacije koji su zapjevali pjesmu „Mali bratec Ivo“. Polaznici Folklorne igraonice Dječjeg vrtića Sisak Novi pokazali su svoje plesno umijeće, a u samoj završnici publiku je na noge podigla pjesma „Kuruza je obrodila“ koju je zbor, predvođen solistom Lovrom otpjevao s članovima KUD-a „Radost“ Sela. Ravnateljica Dječjeg vrtića Sisak Novi Ljubica Ivšić zahvalila se roditeljima i malim pjevačima na nesebičnom i plemenitom srcu.

koncert11 koncert1 koncert2 koncert3 koncert4 koncert5 koncert6 koncert7 koncert8 koncert9 koncert10