Ravnateljica Ljubica Ivšić predstavila park osjetila na tiskovnoj konferenciji

Park osjetila – veliki projekt Dječjeg vrtića Sisak Novi, danas je predstavljen novinarima na tiskovnoj konferenciji u dvorani objekta Maslačak. Ovaj jedinstven projekt na području grada Siska i Sisačko-moslavačke županije, prezentirala je ravnateljica DV Sisak Novi Ljubica Ivšić, a projekt je podržala i gradonačelnica Kristina Ikić Baniček. Posebnost i jedinstvenost ovog projekta prepoznat je na RTL Televiziji koja će pružiti financijsku podršku donirajući 50 tisuća kuna, a važnost osjetilnog parka prepoznali su i u INA Rafineriji koja će sufinancirati sa 20 tisuća kuna. Izradom parka osjetila velik broj djece, a samim time i njihovih roditelja, educirati će se o važnosti svih osjetila u svakodnevnom životu, na vrlo zanimljiv, zabavan i kreativan način. Nalazit će se u prostoru vrtića u Capragu, a cilj čitavog projekta je stvaranje pravilnog odnosa djece predškolskog uzrasta prema okolišu, njegovoj važnosti i blagodati. Park osjetila pozitivno će utjecati na ponašanje, koncentraciju i opuštanje uz edukaciju o bogatom biljnom svijetu koji će krasiti ovaj park. Od posebne važnosti osjetilni park će biti za djecu s posebnim potrebama koja nisu u mogućnosti koristiti neko od osjetila, a do posljednjeg detalja prilagoditi će se njihovim potrebama. Stoga će njegovu blagodat ponajviše osjetiti djeca s autizmom i oštećenim osjetilima. Po završetku prezentacije ravnateljica Ivšić je pozvala sve roditelje koji su u mogućnosti, stanovnike Capraga i prijatelje vrtića da se pridruže kao volonteri u realizaciji osjetilnog parka. Gradonaćelnica Kristina Ikić Baniček pohvalila je ovaj projekt koji je osmislila ing. krajobrazne kulture i okoliša Morana Čulig prepoznavši potrebu i važnost jednog takvog projekta u gradu Sisku. Prvi korisnici prošetati će parkom osjetila već u rujnu ove godine.

presica7 presica6 presica5 presica4 presica3 presica2 presica1