Postavljena Zelena zastava u vrtiću Tratinčica

Zelena zastava svečano je postavljena na objektu Tratinčica Dječjeg vrtića Sisak Novi, u ponedjeljak, 27. lipnja 2016. godine. Prije mjesec dana, svečano je podignuta Zelena zastava ispred centralnog objekta Maslačak u Capragu, a sada simbol Međunarodne Eko škole Udruge Lijepa naša ponosno vijori i na zibelskom vrtiću.

Važan eko događaj za vrtić Tratinčica, koji je sada dio velike međunarodne obitelji eko škola, dodatno je uveličan postavljanjem poučne staze pokraj ekološkog povrtnjaka te predstavljanjem posebnog parka. Novi park u dvorištu vrtića nastao je realizacijom projekta “Od sjemenke do šume”, kojeg je osmislila ing. krajobraza Morana Čulig. Važnost ovog projekta prepoznali su u OTP banci i INA d.d. koji su donacijama financijski podržali realizaciju  ekološkog projekta kroz koji će djeca od najranijeg uzrasta učiti o važnosti očuvanja šuma. Prigodnom programu nazočili su: predstavnice INA d.d. Dinka Kules i Ivana Štagljar Mikac te zamjenik gradonačelnice Marko Krička. Ravnateljica Ljubica Ivšić zahvalila je svima koji pomažu mnoge aktivnosti i projekte u vrtiću, a posebno joj je drago što i ovaj put nije izostala podrška INA-e, OTP banke i Grada Siska.

zelena zastava1 zelena zastava2 zelena zastava3 zelena zastava4 zelena zastava5 zelena zastava6 zelena zastava7 zelena zastava8 zelena zastava9 zelena zastava10 zelena zastava11 zelena zastava12 zelena zastava13 zelena zastava15 zelena zastava16