Održana tiskovna konferencija povodom Zelenog tjedna

Uoči manifestacije Zeleni tjedan, tijekom koje će biti organizirane brojne ekološke aktivnosti od 17. do 24. travnja 2015. godine održana je tiskovna konferencija u Gradskoj vijećnici na kojoj su novinare s pojedinostima  upoznale gradonačelnica Kristina Ikić Baniček i ravnateljica Dječjeg vrtića Sisak Novi Ljubica Ivšić. U sklopu ove manifestacije koja će se odvijati pod pokroviteljstvom gradonačelnice, sudjelovat će sve osnovne škole i dječji vrtići, udruge, građani i brojni volonteri. Volonterski kamp najavila je ravnateljica Ljubica Ivšić koja je pozvala sve da se priključe ovoj hvalevrijednoj akciji koju organizira Dječji vrtić Sisak Novi.
– U uređivanju depresivnog okoliša koji okružuje vrtić u Capragu sudjelovat će preko 250 volontera. Planiramo posjeći dva stabla koja su nastamba stršljena, čistit ćemo kanale i caprašku šumu u dubinu deset metara te biciklističku stazu. Prvi put u povijesti imat ćemo zajedničku aktivnost s djelatnicima Dječjeg vrtića Sisak Stari koji su se rado odazvali ovoj akciji. Hrana i svu logistiku osigurali smo iz donacija, kazala je ravnateljica Ivšić. Gradonačelnica Kristina Ikić Baniček je naglasila da će mališani vrtića naučiti koliko je važno pomagati drugima te da je to način da postanu pravi mali super heroji. Volonterski kamp počinje u subotu, 18. travnja 2015. godine u 8 sati.

PRESICA1_15042015 PRESICA2_15042015 PRESICA3_15042015