Trenutno pregledavate Od sjemenke do šume: Na Tratinčici posađeno stablo paulovnije

Od sjemenke do šume: Na Tratinčici posađeno stablo paulovnije

Dvorište vrtića Tratinčica danas je obogatilo novo stablo. Djelatnici gradskog Komunalca posadili su stablo paulovnije čime je završena prva faza projekta “Od sjemenke do šume”. Projekt je nastao prema ideji krajobrazne arhitektice Morane Čulig, a osmišljen kao interaktivna edukativna “učionica” na otvorenom, na način da djeca prate sve razvojne faze stabala od sjemena pa do odraslih stabala. Sadnjom brzorastućeg stabla paulovnije, od sjemenke do već izraslog stabla, djeca će moći proučavati morfološke razlike stabala različite starosti, pratiti njihov rast i razvoj, i sa sobom u život ponijeti iskustvo i znanje o tome koliko je potrebno godina da bi pojedino stablo naraslo do svog punog razvojnog stadija te zašto ga trebamo čuvati. Projekt je realiziran uz financijsku podršku INA d.d.

sjemenka1 sjemenka2 sjemenka3 sjemenka4 sjemenka5 sjemenka6 sjemenka7 sjemenka8 sjemenka9