DV Sisak Novi na predstavljanju humanitarne akcije “Pomagati je lako 2015”

Djeca iz vrtića Maslačak, iz skupina Lavići te Smajlići i Loptice, svojim likovnim radovima podržali su danas početak zajedničke humanitarne akcije Lidla i Caritasa “Pomagati je lako”. Na predstavljanju akcije u prostorijama sisačkog Caritasa postavljena je izložba dječjih radova, a djeca su govorila što za njih znači pomagati drugima i zašto je to bitno.

Akcija ”Pomagati je lako” provodi se na nacionalnoj razini prikupljanjem prehrambenih i higijenskih proizvoda za socijalno ugrožene obitelji i pojedince, korisnike pomoći biskupijskih Caritasa diljem Hrvatske. Ona uključuje sve Lidlove trgovine u Hrvatskoj i sve Caritase, a realizira se tako da građani u Lidlu kupljene proizvode koje žele darovati odlažu u za to predviđeni prostor u trgovini, a Caritas ih raspodjeljuje korisnicima. Ravnateljica Ljubica Ivšić već je dogovorila nastavak suradnje s Lidlom i zajedničku humanitarnu akciju povodom nadolazećih božićnih blagdana.

caritas1 caritas2 caritas3 caritas4 caritas5 caritas6 caritas7 caritas8 caritas9 caritas10