Dan u vrtiću protekao u znaku mlijeka

Mališani Dječjeg vrtića Sisak Novi danas su na poseban način započeli dan. Čašom mlijeka nazdravili su događaju koji se obilježava u cijelom svijetu – Svjetski dan mlijeka. Djeca su naučila otkuda mlijeko dolazi, zašto je zdravo i koliko ga treba piti. Skupina Loptice i smajlići imali su posebnog predavača. Njihov prijatelj iz skupine Ivan Golub, uz pomoć Filipa Sarapa održao je zanimljivo predavanje o procesu proizvodnje mlijeka. Ivan je dobro upoznat s kravicama jer one žive na obiteljskom gospodarstvu njegovog djeda te je svoje vršnjake poučio razlici između krave, teleta, juneta, od kuda dolazi mlijeko i što se sve s njime može napraviti, a sve je slikovito prikazao na izloženoj farmi. Skipina Tintilinići Dan mlijeka su obilježili kroz edukativne igre. U kuglanju, umjesto čunjeva poslužile su boce od mlijeka, a pobjednička ekipa je za nagradu dobila, što drugo nego mlijeko. Potom je uslijedio najzabavniji dio – mužnja krave. Domišljate odgajateljice Marina Fiket i Jelena Čičić napravile su kravlje vime od plastičnih rukavica, napunile vodom, a potom su mališani pokazali kako se muze krava. Na kraju su svoje umijeće mužnje pokazale i odgajateljice koje su izazvale ravnateljicu Ljubicu Ivšić.

mlijeko1 mlijeko2 mlijeko3 mlijeko4 mlijeko5 mlijeko6 mlijeko7 mlijeko8 mlijeko9 mlijeko10 mlijeko11 mlijeko12 mlijeko13 mlijeko14