Dan kravate u DV Sisak Novi

Skupina Bipsići vrtića Maslačak, čitav tjedan marljivo radi kako bi dostojno odali počast kravati. Dan kravate obilježava se u nedjelju 18. listopada kako bi se skrenula pozornost na komad odjevnog predmeta kojeg su izmislili Hrvati. Bipsići su pod vodstvom odgajateljica Ivanke Idžaković i Gordane Perak bojali i crtali motive za kravate na raznim podlogama, ukrašavali su kravate od satena koje su skrojile i sašile vrtićke tete „šnajderice“, pekli su i ukrašavali medenjake u obliku kravate. Sve skupine objekta Maslačak svojim su dlanovima sudjelovale u zajedničkom oslikavanju velike kravate koja je u petak svečano izvješena na zgradu vrtića. Mališani su mislili i na svoje roditelje. Tijekom tjedna roditeljima je bio dostupan veliki plakat o povijesti kravate, a svi koji su željeli naučiti kako se pravilno veže kravate dobili su letak s uputama.

kravata1 kravata2 kravata3 kravata4 kravata5 kravata6 kravata7 kravata8 kravata9 kravata10 kravata11 kravata12 kravata13kravata14