Trenutno pregledavate Dan bijelog štapa

Dan bijelog štapa

Tradicionalno i ove godine djeca našeg vrtića na simboličan su način obilježila Dan bijelog štapa. Razgovarali smo o tome tko od nas nosi naočale, zašto netko bolje, a netko lošije ili uopće ne vidi…i da li smo zato što smo različiti jednako vrijedni. Višegodišnja suradnja, kao i česti uzajamni posjeti sa našim dragim susjedima u Dnevnom boravku za slabovidne i slijepe SMŽ doista su razvila empatiju kod djece, ali i spremnost pomoći prijateljima i osobama sa psom vodičem koje se ponekad dođu podružiti s nama na trgiću ispred vrtića.

Za njihov dan poklonili smo im jednu posebnu sliku, mirisno – taktilnu, koju su zajedno izradila djece i odgojiteljice, a kako izgleda možete vidjeti i sami u našoj galeriji. Suradnja i susreti sa ovom Udrugom neizmjerna su vrijednost za našu djecu koja žive i prihvaćaju različitost…a sa svima Vama želimo podjeliti i ovu izreku H.R. Clinton koja nam je vodilja u svakodnevnom životu i radu:

“Ono što nam je činiti jest slaviti našu različitost

i raspravljati o našim razlikama

čuvajući pri tome cjelovitost naših zajednica!”