Bošnjaško kulturno umjetničko društvo “NUR” Sisak nastupilo u DV Sisak Novi

Tjedan glazbe koji se ovaj tjedan obilježava u Dječjem vrtiću Sisak Novi svojim nastupom su obogatila djeca Bošnjačkog kulturno umjetničkog društva „NUR“ Sisak. Osnovano je 2005. godine i jedino je bošnjačko kulturno-umjetničko društvo na području Sisačko-moslavačke županije. Djeluje u Capragu gdje okuplja mlade Capraga, Naselja, II. sektora i Mošćenice gdje žive brojni Bošnjaci. Društvo je u dosadašnjem radu imalo niz uspješnih gostovanja u Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, te u Austriji. Mladi plesači svojim nastupom u tradicionalnim nošnjama uljepšali su mališanima dan u vrtiću, ali i poučili bogatstvu multikulturalnosti i različitosti u našoj zajednici.

NUR10 NUR1 NUR2 NUR3 NUR4 NUR5 NUR6 NUR7 NUR8 NUR9