Bipsići u posjeti pekari Besa

Djeca iz skupine Bipsići i njihove odgajateljice Gordana Perak i Ivanka Idžaković posjetili su danas obližnju pekaru “Besa”. Bipsići su pozvani u posjetu povodom Dana kruha, a poziv je uputio njihov prijatelj iz skupine Bleron M. i njegova mama. Mališani su se rado odazvali pozivu jer su bili znatiželjni kako nastaje kruh koji se svaki dan nalazi na njihovom stolu. Bipsići su danas naučili i više od toga. Doznali su koji su sastojci potrebni za kruh i pecivo, naučili čemu služi mješalica za tijesto, u čemu se peku krafne, što su modlice, što je para za dizanje tijesta, kako se oblikuju razne vrste kruha i peciva i koliko vremena treba da se ispeku. Posjetili su i prodavaonicu gdje su na dar dobili punu vrećicu toplog peciva i bureka.

pekara1 pekara2 pekara3 pekara4 pekara6 pekara7