Bipsići, Tintilinići i Pahuljice sudjelovali na radionici “S osmijehom korak po korak u siguran dan”

“S osmijehom korak po korak u siguran dan” naziv je pilot – projekta kojeg provodi Zavod za unapređivanje zaštite na radu iz Zagrebu u suradnji s Dječjim vrtićem Sisak Novi. Cilj projekta je unaprijeđenje zaštite na radu djece vrtićke dobi od 4 do 6 godina. U sklopu projekta provode se radionice za djecu u kojima se kroz blizak lik ježića Ješka predstavlja pet opasnih situacija s kojima se oni svakodnevno susreću u vrtiću. To su opasnosti od struje utičnice kojima su okruženi, oštri predmeti, trčanje niz stepenice, kako koristiti uređaje i tehnologiju, koji broj treba zvati u nevolji, te ih je podučeno da i oni sami mogu primjeniti zaštitu kao ježić. Djeca iz odgojnih skupina Pahuljice, Bipsići i Tintilinići prepoznala su se u svakodnevnici ježića Ješka i naučili kako je i najmlađima važno znati zaštiti se od opasnosti, tim više što za mnoge još niti ne znaju da postoje. Radionice je vodila Vanja Glogovac sa suradnicima.

radionica zastite na radu1 radionica zastite na radu2 radionica zastite na radu3 radionica zastite na radu4 radionica zastite na radu5 radionica zastite na radu6 radionica zastite na radu7